O nas

Dolnośląski Oddział Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego działa na terenie Dolnego Śląska od 2013 roku. W skład organizacji wchodzą ratownicy, ratownicy medyczni, strażacy OSP, PSP, strażnicy miejscy oraz policjanci. Cała nasza działalność ma charakter wolontariatu, jesteśmy jednostką współpracującą z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne i wiele razy byliśmy dysponowani przez Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu do zdarzań ratunkowych na terenie naszego miasta. 

Ściśle współpracujemy z Komendą Miejską Policji uczestnicząc w wielu akcjach promujących bezpieczeństwo publiczne. Współpracujemy również z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną, Zakładami Karnymi, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa oraz wiele innych stowarzyszeń i fundacji. 

Nasza działalność polega również na organizacji szkoleń z Pierszej Pomocy dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół. Naszym celem jest propagowanie bezpieczeństwa i szerzenie wiedzy z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, która często może uratować ludzkie życie. 

 

A może chcesz do nas dołączyć ?
Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kontaktu.